Outdoor saat önerisi için interneti yaygın olarak kullanan çok sayıda kullanıcı bulunmakta; Suunto saat modelleri ise bu kullanıcılar için oldukça büyük önem teşkil etmektedir. Kadın ve erkeklere özel, farklı renk seçenekleri ile sunulan Suunto saat modelleri, şıklıklarının yanında bol özellik yelpazesi ile de tercih sebebidir. Bir saatte aranan detaylardan çok daha fazlası Suunto saat çeşitleri ile outdoor aktivitelerine meraklı kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumdadır.

Siyah, beyaz, kırmızı, pembe... gibi farklı renk alternatifleri bulunan Suunto saat modelleri arasında Ambit, Traverse, Core... gibi farklı modeller yer alır. Özellikle dalış meraklılarının ilgisini çeken rüzgar alarmı özelliğinin yanında, barometre, pusula, kronometre... ve tüm bunlara ek olarak kolay kullanılan menüsü de outdoor saat önerisi arayışında bulunanlar için oldukça etkili detaylar arasında yer almaktadır.

Sadece outdoor aktivitelerinde değil, günlük yaşamda da rahatlıkla kullanılan Suunto saat çeşitleri, özellikle spor giyim tarzını benimsemiş kullanıcıların ilgisini çeker.

Son dönemlerin akıllı telefon özelliklerine bakıldığında, suya ve toza dayanıklı oldukları göze çarpmakta ve bu dayanıklılığın ne derece olduğuna dikkat edilmektedir. Suunto saat modelleri ise sadece suya dayanıklı olmakla kalmayıp, kullanıcılarına derinlik ölçer fonksiyonu ile birlikte altimetre özelliğini de sunmaktadır.

Outdoor saat önerisi arayışında bulunan kullanıcıları en çok etkileyen detaylardan biri de fırtına alarmıdır. Özellikle dalış sporuna meraklı olanlar, bu özellik sayesinde alabilecekleri önlemlerle can güvenliklerini garanti altına almış olurlar.

Görkem Saatçilik içerisinde yer alan çok sayıda Suunto saat modeli, hem kadın hem de erkeklere, farklı zevklere ve kullanım amaçlarına hitap etmekte ve farklı kredi kartları için sunulmuş olan ödeme kolaylıkları ve taksit seçenekleri ile tercih sebebi halini almaktadır.