Upwatch kids, tam olarak, çocuğundan nasıl ayrılıp çalışma hayatına geri döneceğini düşünen; ya da çocuğunu okula, arkadaşlarına veya markete gönderme konusunda, ortamın olumsuzluklarına bakarak tereddüt yaşayan ebeveynlere özel olarak hazırlanmış durumda. Müşterilerine Manisa'da, yarım asırdan bu yana hizmet vermekte olan Görkem Saatçilik de bunun bilinciyle, çocuklarını güvenli bir şekilde büyütmeyi hedefleyen ailelere yardımcı olmak amacıyla Upwatch kids'i ebeveynlerle buluşturmanın hazzını yaşamakta.

Her ebeveyn, çocuğunu kreşe göndermeye başladığı an itibari ile bir tedirginlik içerisinde. Ve ne yazık ki bu konuda haksız da sayılmazlar. Serviste unutulan çocuklar, öğretmenleri tarafından dövülen öğrenciler, evinin kapısından kaçırılan, istismara uğrayıp organ mafyasının kurbanı olan çocuklar... ailelerin tedirginlik yaşamasına yetecek çoğunlukta örnek oluşturmaktalar. Hal böyle olunca da kendilerini, en değerli varlıklarını her an takip etmek durumunda hissediyorlar. Görkem Saatçilik'ten temin edilebilen Upwatch ise ailelerin tüm bu tedirginliklerini ortadan kaldırabilecek nitelikte özelliklerle sunuluyor.

Upwatch kids'in sahip olduğu bazı özellikler arasında nelerin yer aldığına gelince:
■ Akıllı saati çocuğunun kolundan çıkarılan ebeveyne, bildirim gitmesi.
■ Çocuğun, ebeveynin belirlemiş olduğu güvenli alanın dışına çıkması halinde ebeveyne, konum bildirimi gitmesi.
■ Çocuğun acil durum araması yapabileceği 3 farklı kişinin Upwatch içerisine kaydedilmesi ve gerekli olması halinde her birinin sırası ile aranması.

■ Çocuğun sadece güvenilir kişilerle iletişim kurabilmesi için, arama listesinin ebeveyn tarafından oluşturulabilmesi.
■ Kullanılmakta olan akıllı saatin yerine göre telefon aramaları için, yerine göre sesli ya da yazılı mesaj almak ve göndermek için değerlendirilebilmesi.
■ Çocuğun sağlığı açısından kullanılan adım sayma fonksiyonu.

Tüm bu detayların çok daha fazlasını içerisinde bulunduran Upwatch kids'in Manisa'da, Görkem Saatçilik aracılığı ile temin edilebilmesi mümkün. Her aile için bir teminat, çocuklar için ise güvenliğin simgesi özelliğini taşıyan ve içerisinde geniş kapsamlı takip sistemini bulunduran akıllı çocuk saatleri ile ebeveynler, soruları ile çocuklarını bıktırmak ya da korkutmak durumunda kalmadan, çocukları hakkında tüm detaylara ve günlük yaşam bilgilerine ulaşabilmekteler. Çocukları bu saatleri kullanmaya ikna etmek ise hiç de zor değil. Bunun sebebi ise pek çok arkadaşta bulunan akıllı saatleri kullanmaya zaten özeniyor olmaları...